25 Şubat 2013

85.Oscar Ödül Töreni

Ödüller dün akşam sahiplerini buldu ve çoğunun da doğru yere gittiğini düşünüyorum. Ama bugün ödüllerden çok yine herkesin ne giydiği konuşuldu :) Belki biraz geç kaldım ama bende favorilerimden bahsedip, eleştirilerimi yapmak istiyorum:)


Benim için gecenin ilk üç güzeli Charlize Theron, Jennifer Lawrence ve Naomi Watts... Charlize Theron Dior elbisesi içinde ve şık takılarıyla son derece kusursuz görünüyor. Jennifer Lawrence yine tercihini Chiristian Dior Couture dan yana kullanmış. Elbisenin kendinden desenine ve modeline bayıldım. Yaşına,vücut tipine o kadar uymuş ki saçlarının kötü oluşu gözümü tırmalamadı bile. Naomi Watts Armani  içinde harika görünüyor. Elbisenin yaka kısmı muhteşem. Ölçülü,göz tırmalamayan ve dikkat çekici bir dekolte. Esmer bir tende bu renk kendini bu kadar göstermezdi. Ama Naomi'nin açık teniyle elbisenin parlak rengi çok güzel uyum sağlamış.

 

Amanda Seyfried ve Jessica Chastain in elbise seçimleri harika. Ama ben biraz soluk kaldıklarını düşünüyorum. Amanda'yı çok beğeniyorum, iri mavi gözleriyle farklı bir güzelliği var. Zaten beyaz tenli olduğu için onu daha renkli bir elbise içinde görmek isterdim. Yine de Alexander McQueen içinde çok zarif görünüyor. Su gibi akıp gidiyor sanki. Jessica da saçları ve takılarıyla Armani elbisesiyle bir bütünlük sergiliyor. Elbisenin kesimi ve duruşu oldukça güzel...


Kaç yaşına gelirsem geleyim ortalığı siler süpürürüm diyebilen kaç kişi kaldı ki... Bu kategoride en başı Jane Fonda çekse de benim favori üçlüm Jennifer Aniston, Catherine Zeta Jones ve Sandra Bullock... Jennifer Aniston'ın Valentino elbisesi kendisinin pek tarzı olmasa da gayet hoş durmuş. Elbiseyi Jennifer Lawrance ın Golden Globes da giydiği Dior elbiseye çok benzettim. Artık kendisiyle bağdaşmış olan bu saç modelini değiştirseydi, saçları toplu olsaydı çok daha hoş olabilirdi. Prenses model elbise ve açık saç olmamış...
Catherine Zeta Jones hala güzelliğini koruyor,kendisi her zaman benim favorilerimden olmuştur. Parlak Zuhair Murad içinde yine gözalıcı yine kusursuz. Sandra Bullock Elie Saab elbisesi ve sade saç modeli ile son derece zarif. Ben yakası kapalı elbiselerde, elbiseyi ön plana çıkartmak adına saçın toplu olmasından yanayım. Elbisenin danteline ve parlaklığına bayıldım, ağır ve asil bir duruşu var. 


Jennifer Garnier oldum olası sevemediğim bir oyuncudur. Belki de kendisini sevmediğim için elbisesini de sevmedim. Gucci elbisenin rengi çok güzel,sezonun trendlerinden ama bir olmamışlık var sanki. İlk gözüme takılan elbisenin boyu oldu. Arka kuyruk detayını da fazla abartı buldum. Sanırım Jennifer'da beğendiğim tek şey boynundaki muhteşem kolye.
Anne Hathaway neyaparsa yapsın olmuyor. Sefiller filminden sonra birtürlü toparlayamadı kendisini. Belkide saçlarından dolayıdır bilmiyorum ama bu kıza ne giyse yakışmıyor. Prada elbisesini hiç sevmedim. O kadar kapalı bir yakada kolyemsi taş detayı sevmedim, elbisenin buruşukluğunu sevmedim. Sevemedim...
Kristen Steward Robert'ı aldattıktan sonra iyice güzelleşmişti. Kendine güveni gelmiş,yakıp geçiyordu etrafı. Ama Reem Acra elbise üzerinde çok emanet durmuş sanki. Üst kısmı oturmamış ve düşecek gibi. Saçlarınında sürekli aynı olması çok sıkıcı. Son anda üzerine bişeyler giymiş de gelmiş gibi bir hali var. O elbiseyi daha özenli bir saç ve şık takılarla daha güzel hale getirebilirmiş.Bu kısım benim için hiç olmamışlar kısmı. O yüzden çok kısa geçeceğim. Zoe Saldana 'nın Alexis Mabille elbisesinin bel kısmındaki fiyongu çok gereksiz buldum. Üst taraftaki hareketlilik,beldeki fiyonk,etek uçlarındaki desen derken elbise beni çok yordu.
Reese Witherspoon'ın saks mavisi Louis Vuitton elbisesinin rengine diyecek lafım yok. Sarı saçlarıyla çok güzel bir uyum içinde. Ama elbisenin buruşukluğu ve bel kısmından sonraki potluğu rahatsız edici.
Amy Adams çok güzel bir hatun,elbisenin rengi de gözleriyle ve saçlarıyla uyum içinde. Ama bu gelinlik vari Oscar De La Renta'nın modası geçmedi mi artık...

Benim gözümden Oscar töreninin özeti bu şekildeydi. Aslında konuşulacak daha çok şey var. O kadar beterleri vardı ki o konulara hiç girmek bile istemeyip lisytemi kısa tuttum:) Gelecek yılı sabırsızlıkla bekliyorum:)

Sevgiler

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Güzel yorumlarınız için teşekkürler :)